06 - Zima w new_age

szablon na podstawie nowego kodu html New_age

Wpisy

 • wtorek, 07 grudnia 2010
  • Szablon do pobrania


   Szablon ma nowy arkusz CSS różniący się od tych spotykanych do tej pory. Oparty jest na nowym kodzie HTML (New_age). Ten kod to podobno przyszłość Bloxa.
   Jeśli podoba Ci się ten szablon, możesz go skopiować, klikając w znaczek CSS. Mnie pozostaw, proszę, ślad w komentarzu. Kiedy już to zrobisz, dodaj do swojego pola na kod html (w edycji bloga / USTAWIENIA / BOCZNA SZPALTA) taki krótki kod:

   <script type="text/javascript" 
   src="http://irytek05.blox.pl/resource/design.js"> 
   </script> 
   

   Spowoduje on wyświetlenie sympatycznego znaczka w wąskiej szpalcie Twojego bloga, tak samo jak w tym szablonie. To taka drobna zapłata za moją pracę. A jeśli kiedyś zmienisz wygląd swojego bloga, lub skopiujesz szablon innego autora, nie zapomnij tego kodu usunąć. Dziękuję i życzę miłego blogowania :-)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   irytek05c
   Czas publikacji:
   wtorek, 07 grudnia 2010 12:58
  • Co zawiera szablon

   Szablonem początkowym, domyślnym jest bloxowy new_age. Jest to szablon z nowym kodem html. Maksymalna szerokość zdjęć zamieszczanych w notce - 500px.

   W tej chwili z nowym kodem współpracują jedynie skrypty Ostatnich Komentarzy autorstwa S.Z.Y.M.O.N.A, opisałam też strony statyczne.

   Ostatnie komentarze wg S.z.y.m.o.n.a. Na chętnych czeka w CSS gotowy zapis. Nalezy z blogu autora (podrozdział Instalacja) skopiować plik skryptu i odwołanie do niego. Plik wrzucić do zasobów bloga, a odwołanie do skryptu wkleić w polu na kod HTML.

   Strony statyczne. W zakładkach tego szablonu można znaleźć przykład strony statycznej i małą instrukcję, jak ją uruchomić. (folder - "Przykładowa strona statyczna").

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Co zawiera szablon”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   irytek05c
   Czas publikacji:
   wtorek, 07 grudnia 2010 12:51
  • Warunki licencji

   Szablon jest na licencji Creative Commons - uznanie autorstwa, czyli możesz:
   1. kopiować i używać
   2. tworzyć i rozpowszechniać utwory zależne.
   Warunki:
   Uznanie autorstwa. Szablon należy oznaczyć w sposób przeze mnie określony.
   Jeśli zmienia się lub przekształca niniejszy szablon, lub tworzy inny na jego podstawie, można rozpowszechniać powstały w ten sposób nowy szablon tylko na podstawie takiej samej licencji.
   Nie usuwać z kodu CSS informacji o autorze.

   Grafika w nagłówku pochodzi ze strony www.sxc.hu

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „Warunki licencji”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   irytek05c
   Czas publikacji:
   wtorek, 07 grudnia 2010 12:39
  • Lorem Ipsum

   Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do wypełnienia tekstem próbnej książki. Pięć wieków później zaczął być używany przemyśle elektronicznym, pozostając praktycznie niezmienionym. Spopularyzował się w latach 60. XX w. wraz z publikacją arkuszy Letrasetu, zawierających fragmenty Lorem Ipsum, a ostatnio z zawierającym różne wersje Lorem Ipsum oprogramowaniem przeznaczonym do realizacji druków na komputerach osobistych, jak Aldus PageMaker

   Ogólnie znana teza głosi, iż użytkownika może rozpraszać zrozumiała zawartość strony, kiedy ten chce zobaczyć sam jej wygląd. Jedną z mocnych stron używania Lorem Ipsum jest to, że ma wiele różnych „kombinacji” zdań, słów i akapitów, w przeciwieństwie do zwykłego: „tekst, tekst, tekst”, sprawiającego, że wygląda to „zbyt czytelnie” po polsku. Wielu webmasterów i designerów używa Lorem Ipsum jako domyślnego modelu tekstu i wpisanie w internetowej wyszukiwarce ‘lorem ipsum’ spowoduje znalezienie bardzo wielu stron, które wciąż są w budowie. Wiele wersji tekstu ewoluowało i zmieniało się przez lata, czasem przez przypadek, czasem specjalnie (humorystyczne wstawki itd).
   W przeciwieństwie do rozpowszechnionych opinii, Lorem Ipsum nie jest tylko przypadkowym tekstem. Ma ono korzenie w klasycznej łacińskiej literaturze z 45 roku przed Chrystusem, czyli ponad 2000 lat temu! Richard McClintock, wykładowca łaciny na uniwersytecie Hampden-Sydney w Virginii, przyjrzał się uważniej jednemu z najbardziej niejasnych słów w Lorem Ipsum – consectetur – i po wielu poszukiwaniach odnalazł niezaprzeczalne źródło: Lorem Ipsum pochodzi z fragmentów (1.10.32 i 1.10.33) „de Finibus Bonorum et Malorum”, czyli „O granicy dobra i zła”, napisanej właśnie w 45 p.n.e. przez Cycerona. Jest to bardzo popularna w czasach renesansu rozprawa na temat etyki. Pierwszy wiersz Lorem Ipsum, „Lorem ipsum dolor sit amet...” pochodzi właśnie z sekcji 1.10.32.

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Lorem Ipsum”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   irytek05c
   Czas publikacji:
   wtorek, 07 grudnia 2010 12:28